Posted on Leave a comment

ХП инструкции за даване на лекарства

Уважаеми родители,

Тези инструкции са всичко, което ви е необходимо, за да използвате вашата Програма. Ако искате повече информация, може да прочетете книгата “Ваксинация и хомеопрофилактика – преглед на рисковете и алтернативите” от д-р Исак Голдън (на английски език).

Четири важни момента, които трябва да вземете предвид, са:

  1. Приложената програма за ХП е предназначена за родители, които са взели решение да не ваксинират децата си. За родители, които биха искали да използват безопасен алтернативен метод за защита от инфекциозни болести. Също така е подходяща за деца, при които има медицински противопоказания за прилагане на конвенционална имунизация. В такъв случай ХП е единствената ефикасна, безвредна и добре поносима алтернатива.
  2. Никой метод за защита не може бъде гарантирано 100% ефективен и подходящ за всеки отделен случай. Това е причината за използване както на основна, така и на допълнителна програма. Ако е вероятно вашето дете да бъде изложено на определен източник на инфекция, използвайте съответните препарати от допълнителната програма.
  3. Програмата е гъвкава. АКО ЗАПОЧНЕТЕ ПО-КЪСНО, давайте лекарствата в посочения ред. По едно лекарство всеки месец, включително в месеците, където иначе има паузи в програмата, докато наваксате времето до възрастта, за която са предписани лекарствата от главната програма, започвайки с първите две дози Pertussin, давайки ги през 1 месец. Ако вашето дете вече е получило някои общоприети ваксини, все още можете да използвате програмата, въпреки че може да не се нуждаете от всички дози на съответните лекарства. Не забравяйте, че в главната програма има месеци, в които не се дават лекарства. Така че ако следвате реда, показан в нея, в крайна сметка ще наваксате определените приеми, дори ако започнете по-късно, като давате лекарства месечно.
  4. Някои родители избират да не дават лекарства за обикновените леки заболявания като морбили. Самата болест осигурява най-сигурната защита срещу по-късна инфекция. Съвсем добре е да направите това, ако решите. Можете да промените реда на лечението, ако желаете. Може да добавите други лекарства (например за хепатит В или морбили и т.н.) навсякъде в програмата. Ако се нуждаете от лекарства за заболявания, които не са обхванати от тази програма, моля, свържете се с вашия лекуващ хомеопат.

Насоки относно съхранението

Сега някои насоки относно съхранението и преписването на хомеопатичните лекарства. Ако се съхраняват правилно, тогава може да се очаква трайността им да е години. Въпреки това, тъй като лекарствата са в потенцирана или динамична енергийна форма, те могат да се окажат неефективни, освен ако не се спазват следните точки:

  • Съхранявайте лекарствата на хладно и тъмно място. Далеч от силна светлина, температурни промени и силни миризми (като парфюми и кремове). Далеч от силни електрически полета /телевизори, микровълнови фурни, кутии за захранване и др./
  • Лекарствата при по-големи деца се дават поне един час преди/след хранене, пиене, миене на зъбите и др.  Устата трябва да е чиста, в противен случай лекарствата могат да бъдат антидотирани. За много малки деца, които се нуждаят от редовно хранене, това изискване за един час може да е трудно. В такъв случай трябва да сте сигурни, че преди и след даването на хомеопатични лекарства има поне 30 минути без храна или напитки, включително кърма и вода.
  • Гранулите не се пипат с ръце. Поставете гранулата в капачето на шишенцето и оттам го изсипете в устата на детето си. Ако смятате, че детето ви е твърде малко, за да може да смуче гранулите, те може да се разтворят в малко топла вода, да се разбърка енергично и да се даде една чаена лъжичка от течността.
Вашият коментар

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.